Skip to main content
Helderline.com
Toggle navigation
Shell tankers
Visitors
Sailors
Videos
Anecdotes
Guestbook
News
Links
Contact
My Account
My data
Settings
Log in
Home
3rd engineer
3rd engineer
Name
Tanker
Period
Details
Andrew Sculthorp
CLYMENE
1972
to
1973
Han Van Baasbank
ONDINA (2)
1976
to
1977
Aad Storm
FICUS (2)
1980
Aad Storm
LATIRUS (2)
1981
Aad Storm
FELIPES (3)
1979
to
1980
Aad Storm
FUSUS (2)
1979
Fredy Schoch
OTINA (1)
1941
Father Fred Schoch was 3rd engineer
Aad Storm
FULGUR (2)
1977
to
1979
Fredy Schoch
CONUS (2)
1939
to
1940
father Fredy Schoch served as 3rd engineer
Aad Storm
LEPTON (2)
1981
to
1982
Iain Moffatt
PATRO
1960
to
1961
Peter Matthews
MARISA (3)
1968
to
1969
Peter Matthews
DRUPA (2)
1968
Paul Brouwer
CAMITIA
1965
to
1966
Pascal Blanchard
MUREX (3)
1979
to
1980
Charles Van Den...
CAPULONIX
1969
Simon Wells
GENOTA (3)
1984
to
1985
Jack Rowland Cowell
TELENA (2)
1939
Stephen Sowrey
ISOCARDIA (2)
1990
Stephen Sowrey
TENAGA EMPAT
1991
to
1992
Willem Kramer
DIADEMA
1980
Willem Kramer
KYLIX
1980
to
1981
Stephen Sowrey
ISOMERIA (2)
1991
Willem Kramer
FOSSARUS (2)
1981
to
1982
Willem Kramer
TAGELUS (2)
1985
Ganesha G. Srin...
SILVER EBALINA
2016
Willem Kramer
FLAMMULINA (2)
1982
Willem Kramer
SPECTRUM
1985
to
1986
Ganesha G. Srin...
TONNA
2014
to
2015
Willem Kramer
FULGUR (2)
1982
Willem Kramer
SIDELIA
1987
Willem Kramer
ONOBA (2)
1982
to
1983
Ganesha G. Srin...
TECTUS (3)
2013
Willem Kramer
ACTEON
1984
Ganesha G. Srin...
BURSA (2)
2013
to
2014
David Beeston
HOLOSPIRA
1971
to
1972
Joshua Okparaodi
LNG LAGOS
2015
Joshua Okparaodi
LNG ABALAMABIE
2016
Varun Krishnan ...
SHAGRA
2015
to
2016
Ganesha G. Srin...
ORTHIS (2)
2015
to
2016
David Beeston
VALVATA
1972
Sunit Rana
SILVER ETREMA
2016
Andy House
DONOVANIA (2)
1980
to
1981
Bas Droogendijk
KORATIA
1974
Andy House
TRICULA (2)
1982
Bas Droogendijk
ACTEON
1975
Bas Droogendijk
KREBSIA
1972
to
1973
Andy House
ERVILIA
1980
Bas Droogendijk
KATELYSIA (2)
1973
Andy House
ISOCARDIA (2)
1986
« first
‹ previous
1
2
3
4
5
6
7
8
9
…
next ›
last »