Abida

About

Completed 1958 as Abida for Shell Tankers Rotterdam.
13-4-1985 arrived Gadani Beach for scrapping. Sailed on here in 1961-1962.

Information
IMO number
5001281
Call sign
PCBP
Construction number
620
Tonnage
19.226 ton
Year of construction
1958
Year of renaming/broken up
1985
Service for Shell
1958 to 1985
Cargo
Class
Flag state
Home port
Manager
Shipyard
Status
Photo(s)

Comments

Sailors

Name Job Period Details
Johannes Domini... werktuigkundige 1958 to 1959
J De Vos koksmaat 1958
Theo Evers leerlingwerktuigkundige 1958 to 1959
Cornelis Assenberg 1st engineer 1958
Andre Van Gaalen matroos/scheepsgezel 1958
Dirk Bakker bediende 1958 to 1959
Adrie Stikvoort deck boy 1959 to 1960
John Budding 2e stuurman (2nd officer/mate) 1959 to 1960
Piet Polman leerlingwerktuigkundige 1959 to 1960
Jaap Lodder volmatroos 1959
Jan Dissel 1 marconi radio officer 1959 to 1961
J.g. Aufdenkamp lichtmatroos (matroos onder de gage) 1960
C.l. Blom lichtmatroos (matroos onder de gage) 1960 to 1961
Max Lageven handlanger 1960
Jos Geerink werktuigkundige 1960
Piet Polman 5th engineer 1960 to 1961
Henk W. Vermaas 3e stuurman 1960
Wim Groothuijzen steward 1960
Dirk Van Voorthuizen sailor a/b 1961 to 1962
Joop Van Der Veen 3rd engineer 1961 to 1962
Andre Naus lichtmatroos (matroos onder de gage) 1961 to 1962
Robvanrijsinge volmatroos 1961
Ger Braak 4th engineer 1961 to 1962
Jan Kalee 1e pompman/bankwerker 1961
C.p. Schoenmakers 2 3e stuurman 1961 to 1962
Paul Nobel fireman/greaser 1961
G.j. Visscher 3rd engineer 1961 to 1963
Cor Clarisse bankwerker 1961
Robvanrijsinge lichtmatroos (matroos onder de gage) 1961
Bram Gonlag matroos/scheepsgezel 1962
Ton Van Der Steen 4th engineer 1962 to 1963
Andre Looy koksmaat/bakker 1962 to 1963
Aart Van Der Gaarden bankwerker 1962 to 1963
S. Harders 1st mate 1962
Rien De Niet 4th engineer 1962 to 1963
Ton Stam lichtmatroos (matroos onder de gage) 1962 to 1963
Adri Van Leeuwen matroos/scheepsgezel 1962 to 1967
Adrie Stikvoort 2e pompman/bankwerker 1962
Kees Roodbol matroos/scheepsgezel 1963 to 1964
Piet Polman 4th engineer 1963 to 1964
Foppe Floris Wa... 1e werktuigkundige 1963 to 1964
J. Broekmeijer 3e stuurman 1963 to 1964
Wim Manni koksmaat/bakker 1963
Herman Unger 2nd officer 1964
Sjaak Bakker 5th engineer 1964 to 1965
Andre Sleegers matroos/scheepsgezel 1964 to 1965
Jan Van Hoepen 4th engineer 1964
Arie Heijndijk pumpman 1964 to 1965
W. Rolf De Boer stuurmansleerling 1964 to 1965
Peter N. Peperkamp scheepsgezel algemene werkploeg 1964 to 1965
Luc Van Tilburg fireman/greaser 1964 to 1965
Gerrit Dekker radio operator 1964 to 1965
Jaap J. De Jonge chief engineer 1964 to 1965
Alexander Van D... handlanger/stoker olieman 1965 to 1966
Jan Van Den Dungen matroos/scheepsgezel 1965
Cor De Graaff deck boy 1965 to 1966
Frederik Kluvers cook/baker 1965 to 1966
Peter N. Peperkamp scheepsgezel algemene werkploeg 1965 to 1966
Herman Unger chief officer 1965
Piet Driessen hoofdwerktuigkundige 1965 to 1966
Joop Delsman pumpman 1966 to 1967
Roel Bonnikhorst fireman/greaser 1966
Heinz Meissner 5th engineer 1966 to 1967
Marcel Lakens matroos/scheepsgezel 1966 to 1969
Eugene Smits matroos/scheepsgezel 1966 to 1967
Jan Wientjes 4e stuurman 1966
Henry Horsmans cook boy 1966 to 1967
C.f. Van Der Ende 2nd cook and baker 1966 to 1967
Wim Grund apprentice/assistant engineer 1966 to 1967
Hans Van Walsum lichtmatroos (matroos onder de gage) 1966
Willem Berkepeis sailor 1966 to 1967
Jan P. Bijlsma bankwerker 1966 to 1967
Hendrik L.w. Koning 3e stuurman 1966 to 1967
Albert Vis leerlingwerktuigkundige 1966 to 1967
Jan F. Van Schie 2e pompman/bankwerker 1966
Ruud Loth fireman/greaser 1966 to 1967
Gert Van Driel chef kok 1966
Koos De Groot 3rd engineer 1967 to 1968
Willem Klein handlanger 1967 to 1968
Henk Koning 3e stuurman 1967 to 1968
Jan Van Scherrenburg bankwerker 1967
Frans Willemse radio officer 1967
Rinus Bal stuurmansleerling 1967 to 1968
Menno Van Den Belt 4e stuurman 1967
Leo Van Beek matroos/scheepsgezel 1967
Roel Dijkstra 4e stuurman 1967
Mink Den Heijer matroos/scheepsgezel 1967
Willem Hennink 4th engineer 1967 to 1969
Wim Bill Ten Bl... volmatroos 1968
Leo Van Ierland matroos/scheepsgezel 1968 to 1969
A.w. Ton Brakel hoofdwerktuigkundige 1968
Gerard Sammy Hartman matroos/scheepsgezel 1968 to 1969
Jan Van Scherrenburg 2nd pumpman 1969
Adriaan Van Den... bediende algemene dienst 1969
Peter Toussaint wachtassistent 1969
Gerard Donker stoker 1969
Klaas Stobbe 4th engineer 1969 to 1970
Rene Bos 5th engineer 1969
J.c.a. Den Haan bediende 1969
Dave Gevers scheepsgezel algemene werkploeg 1969 to 1970
Willem Derksen volmatroos 1969 to 1970
Jaap Luijkenaar matroos/scheepsgezel 1969 to 1970
Willem Knoester hoofd voeding 1969
Jaap Homminga 3e scheepswerktuigbouwkundige (swtk) 1969
Geert Van Der Veen steward 1970 to 1971
Rob Niezing scheepsvakman 2 1970
Dick Zwierenberg 5th engineer 1970
Hein Lemmens handlanger 1970
Albert Vis 4th engineer 1970
Ruud Hagen 3e stuurman 1970 to 1971
H.p.m. Oosterveer stker olieman 1970 to 1972
Carl P.c. Van G... 2nd officer 1971 to 1972 With dispensation
C.g. Van Der Zw... 3rd engineer 1971 to 1972
Dick De Bruijne 4th engineer 1971
Guido M. Doyer officer's steward 1971
J.c.a. Den Haan salonbediende 1971
Gerrit Jonkman 2nd pumpman 1971 to 1972 2e pompman, stoker
Willem Berkepeis matroos/scheepsgezel 1971 to 1972
Marcel Gouverneur matroos/scheepsgezel 1971 to 1972
Jaques Van Weijen scheepsvakman 1 1971 to 1972
Engels matroos/scheepsgezel 1971 to 1972
Jan Ricken 4e stuurman 1971 to 1972
Willem Evers scheepsgezel algemene werkploeg 1971
Ed T.P. Van Boles hoofd voeding 1971
Albert Jan Baerveldt chief engineer 1972
Gerrit De Graaf 4th engineer 1972 to 1973
Johan P Molenaar stuurmansleerling 1972
Dirk Bakker bediende 1972
Luuk Feunekes 3rd engineer 1972
Peter Reid werktuigkundige 1972
Jos Peeters apprentice engineer 1973
Peter Venema 4th engineer 1973
Peter Van Der Horst 4th engineer 1973 to 1974
Sytze Bos 2nd officer 1973
Dick Van Dongen 3rd engineer 1973
Jan Engelbrecht 4e stuurman 1973 to 1974
Wim Loendersloot 4th engineer 1974
Frits Sant 3rd engineer 1974
Peter Jacobs 3e stuurman 1974
J. Broekmeijer 1e stuurman 1974
Egbert De Jong 2nd engineer 1974
Ed Dubbeldeman 5th engineer 1974 to 1975
Louis Lucking 4th engineer 1974
Heinz Meissner 3rd engineer 1974 to 1975
Wim Loendersloot writer 1974
Jan R. Alsma hoofdwerktuigkundige 1974
Menno Van Den Belt 1e stuurman 1975
Jan Van Der Vlist leerlingwerktuigkundige/5e werktuigkundige 1975
Wim Noortman 3e stuurman 1975 to 1976
Cees De Waard 5e scheepswerktuigbouwkundige (swtk) 1975
Willem Hennink 3rd engineer 1975
Jaap Gerretse assistent scheepswerktuigbouwkundige (swtk) 1976
Herman Van Veen... radio officer 1976 to 1977
Henk Schoonbergen 5th engineer 1976
Fred Van Der Vorm 2nd engineer 1977 to 1978
Lou V Bogaert assistent scheepswerktuigbouwkundige (swtk) 1977 to 1979
Alexander Pera 3rd officer 1977 to 1978 4th officer, 3rd officer
Hans Casimiri 2e stuurman (2nd officer/mate) 1977
Willem Verhagen 1 2nd engineer 1977
Jan Lykelema leerlingwerktuigkundige 1977
Koos Van De Water 3rd engineer 1977
Gerrit Mensing stuurmansleerling 1978
Jan Wientjes 1e stuurman 1978
Willem De Gee 4th engineer 1978
Ronald Jh De Vink 5th engineer 1978
Peter Schmitz 3rd engineer 1978
Jan Deelen 3rd engineer 1978 to 1979
Jasper Hoorn 3rd engineer 1978
Alexander Pera 3e stuurman 1978 to 1980
Rinus De Wit scheepsvakman 1 1978
Thom Ter Stege leerlingwerktuigkundige 1979
Cees Van De Vrie 2e stuurman (2nd officer/mate) 1979
Lex Suijskens 5th engineer 1979
Gijs Dieterich 3rd engineer 1979
Hans Van Der Meer 5th engineer 1979 to 1980
Jan Korteweg chief officer 1979 to 1980
Menno Krijvenaar stuurmansleerling 1979
Hans Burger 1 2nd engineer 1980
Wim Grund 2nd engineer 1980 to 1981
Ben Wortelboer stuurman 1980 to 1981 1e stuurman (3e stuurman 1973)
Chris Wiegant 2 assistant engineer 1980
Jan Wientjes 1e stuurman 1980
Michiel Van Son 5th engineer 1981 to 1982
Jan Wientjes 1e stuurman 1981 to 1982
Jan Water 3rd engineer 1981
Hotze Brouwer assistent scheepswerktuigbouwkundige (swtk) 1981 to 1982
Jos Boers wachtassistent 1981 to 1982
Rene Hendriks 1e stuurman 1982
Jos Boers wachtassistent 1982
Daan Dankaart 2nd officer 1982 to 1983
Roel Bos 4th engineer 1982
Gert Ligtenberg assistant sgo 1982
Gerard Wekking assistent scheepswerktuigbouwkundige (swtk) 1982
Ad Koetje scheepsvakman 2 1982
Carl P.c. Van G... chief officer 1982
Wolf Beekman chief officer 1983 to 1984
Fortanier Rob 4th engineer 1983
Willem Van Der ... 3e stuurman 1983
Hans Van Bodegraven 5th engineer 1983 to 1984
Alphons Fluitsma 2nd engineer 1984
Romy Tijdeman writer 1984
Marike Van Der Woud 3e stuurman, 2e stuurman 1984 to 1985
Piet Hoogenberg leerlingwerktuigkundige 1984 to 1985
Machiel Tijdeman 4th engineer 1984
Carl P.c. Van G... chief officer 1984
Rene Hendriks 1e stuurman 1984
Ruud De Leur 4e stuurman 1984
Karel Kleijn 4th engineer 1985

Anecdotes

Date Visitor Anecdote
12/14/2009 - 20:27 C.l. Blom

ik heeft op die tanker gevaren vanaf 24-06-1960 tot en met 1961.of 1962.
prisie weet ik het niet meer maar in mijn monsterboekje staat de datum er in wanneer
ik aangemonsterd ben voor die tanker en dat was 24-06-1960.
als matroos o.g dat staat in mijn monsterboekje
dus unt u dat voor mijn eens nakijken want ik heeft een lijst van de bemaning
maar ik staat er niet bij dat vin ik niet leuk want ik heeft ook mijn zweet drupels
op die boot gelaten of niet soms

mijn dank c.l.blom
vaarensgezel van de tanker de --- abida.---

12/14/2009 - 19:54 C.l. Blom

ik heeft aan boord gewerkt als o.g op de abida.

kunt u het nakijken als dat klop.