Onoba (2)

About

Completed 1962 as Onoba for Shell Tankers Rotterdam.
10-6-1985 arrived Yantai for scrap.

Information
IMO number
5263683
Call sign
PGNL
Construction number
299
Tonnage
53.444 ton
Beam
31m
Length overall
228m
Optimum speed
16knots
Year of construction
1962
Year of renaming/broken up
1985
Service for Shell
1962 to 1985
Cargo
Class
Flag state
Home port
Manager
Shipyard
Status
Photo(s)

Comments

Sailors

Name Job Period Details
Lee Sheung Hung bridge boy 1962 to 1963
Jaap W. Lodewijkx 4e stuurman 1962 to 1963
Andre Van Gaalen sailor 1962
Gert Van Driel 2e hofmeester (hobe) 1962
Peter Enders leerlingwerktuigkundige 1962
Henk Kievit 4th engineer 1962
Kees Rennings matroos/scheepsgezel 1962
Hans Ewers 4th engineer 1962
Jan W. Keesmaat 4th engineer 1962 to 1963
H.m.j. De Haan 4th engineer 1963
Co Jonkman 5th engineer 1963
J.W. Cadovius 3rd engineer 1963
J. Broekmeijer 3e stuurman 1964 to 1965
Aad Van Helden radio officer 1964 to 1965
Herman Wullink 4th engineer 1964 to 1965
Jan Broere radio officer 1965 to 1966
Egbert De Jong leerlingwerktuigkundige 1965 to 1966
Frans Willemse radio officer 1965
Ton Cornelissen 5th engineer 1965 to 1966
Ger Braak 3rd engineer 1965
Fred Nederbragt 4th engineer 1965 to 1966
Jan Wientjes 4e stuurman 1965
Jan Van Pijkeren 5th engineer 1965
Joop Goetjes leerlingwerktuigkundige 1966 to 1967
Joop Goetjes leerlingwerktuigkundige 1966 to 1967
Jan R. Alsma 2nd engineer 1966
Gerrit Jonge Poerink stuurmansleerling 1966 to 1967
Simon Van Galen 5th engineer, 4th engineer 1966 to 1967
Piet Veijgen radio officer 1966
Marthan Klein 3e stuurman 1967 to 1968
Edith Van Montf... passenger 1967 to 1968
Koos De Groot 3rd engineer 1967
Roel Dijkstra 4e stuurman 1967
Fred Van Der Vorm 4th engineer 1967 to 1968
Bart Koppe stuurmansleerling 1967 to 1968
Elis Van Montfoort radio officer 1967 to 1968
Frits Ozinga 3rd engineer 1967 to 1968
Hans Burger 1 5th engineer 1968
Fred Van Der Vorm 4th engineer 1968 to 1969
Menno Van Den Belt 3e stuurman 1968 to 1969
Gert Van Der Weerd leerlingwerktuigkundige 1968 to 1970
Aad Storm leerling/assistent werktuigkundige 1968 to 1969
Eric Lucas radio officer 1968
J.f. Spiering chief engineer 1968 to 1969
Hans Van Vlodrop apprentice engineer 1969
Joep Herbergs stuurmansleerling 1969
Wolf Beekman 2nd officer 1969
Frank Van Manen 3e stuurman 1969
Eric Lucas sparks radio officer 1969
Chris Verburgt 2e stuurman (2nd officer/mate) 1969 to 1970
Kees Den Heijer leerlingwerktuigkundige 1969
Willy Willems leerlingwerktuigkundige 1969
Lodewijk Helmig leerlingwerktuigkundige 1969
Auke Joh. Breeuwsma 3rd engineer 1970
Gerard Vingerhoed 4th engineer 1970 to 1971
Dik Van Eijk 3rd officer 1970 to 1971
Femmy Kaal-van ... writress 1970 to 1971
Peter A. Post 4th engineer 1970
Femmy Kaal-van ... 2nd engineer 1970 to 1971
Henk Smeding 5th engineer 1970
Peter A. Post writer 1970
Auke Joh. Breeuwsma writer 1970
Henk Altena radio operator 1970
Ronald Ruts 3e stuurman 1971
Frits Sant 4th engineer 1971 to 1972
Rob Bosman 3rd engineer 1971 to 1972
Bob Van Der Veer 5th engineer 1971
Hans Peeters 3rd engineer 1972
Koos Van De Water 4th engineer 1972 to 1973
Egbert De Jong 3rd engineer 1972 to 1973
Chris Tanis 4th engineer 1972
Henk W. Vermaas 1e stuurman 1972 to 1973
Gerrit De Graaf 4th engineer 1972
Hans Eggink radio officer 1972
Wim Grund 4th engineer 1972
Henk Schaaper 5th engineer 1972 to 1973
Elibert Dallinga 2nd engineer 1972 to 1973
Ko Reichwein 2nd engineer 1972
Ruud Hagen 2e stuurman (2nd officer/mate) 1972 to 1973
Nico V.d. Zwan 4th engineer 1973
J.h. Dor 3rd engineer 1973
Henk De Gooyert 5th engineer 1973
Willem Van Der Vos 4th engineer 1973 to 1974
Jan Kerkhof 2e stuurman (2nd officer/mate) 1974 to 1975
Wim Hoogland 2nd engineer 1974
Kees Den Heijer 4e scheepswerktuigbouwkundige (swtk) 1974
Thejo Van Loo apprentice engineer 1974 to 1975
Jan Wientjes 1e stuurman 1974
John Budding gezagvoerder 1974
Marthan Klein 1e stuurman 1975
Jan Blaak leerlingwerktuigkundige 1975 to 1976
Robert Collette 5e scheepswerktuigbouwkundige (swtk) 1975
Willem De Vries leerlingwerktuigkundige 1975
Peter De Swart radio officer 1975
Chris Tanis 4th engineer 1975
Piet Van Dijk 3rd engineer 1975
Piet Cammel captain (commanding officer) 1976 to 1977
Peter Verspeek 2e stuurman (2nd officer/mate) 1976
Lex Suijskens leerlingwerktuigkundige/5e werktuigkundige 1976 to 1977
Sjoek Abma 3e stuurman 1976
Piet Bergmans hoofd voeding 1976
Albert Jan Baerveldt chief engineer 1976
Hans Ammerlaan cadet 1976
R. Van Westendorp 1e stuurman 1977 to 1978
Chris Wiegant assistant engineer 1977
Hessel Slot 1e stuurman 1977
Toon Margadant 2e stuurman (2nd officer/mate) 1977 to 1978
Stef Van Gessel radio officer 1977
Frits Koek 4e stuurman 1977
John Van Zee 4e stuurman 1977
Hans Ter Braak 3e stuurman 1977
S. Harders master 1977
Rene Borghouts 4th engineer 1978
Robert Dorrenboom 4th engineer 1978 to 1979
Wolf Beekman chief officer 1978 to 1979
Sugiman petty officer 1978 to 1979
Sytze Bos chief officer 1978
Johan N.m. De Kruif radio officer 1978
J.f. Spiering chief engineer 1978
Adri Van Der Ster 4th engineer 1978
Mart Kitzen hoofd voeding 1978
Kees Zwartbol 5th engineer 1979
Willem Kole 4th engineer 1979
Koos De Groot 2nd engineer 1979
Jan Water 3rd engineer 1979
Rinus Parent 2nd engineer 1980
Bert Hobelman assistent scheepswerktuigbouwkundige (swtk) 1980
Bert Onderweegs 3e stuurman 1980
Peter Van Gent 5th engineer 1981
Ad Leget 4th engineer 1981
Piet Bergmans hoofd voeding 1981
Rene Hendriks 1e stuurman 1981 to 1982
Carlo Mazairac 3rd engineer 1981
Jaap Bunschoten apprentice engineer 1981
Jacques Pronk vakman 1 / w. 1982
Peter Jacobs 2e stuurman (2nd officer/mate) 1982
Frank Tullmann hoofd voeding 1982
Mans Slijper assistent scheepswerktuigbouwkundige (swtk) 1982
Willem Nibbelink 3e stuurman 1982
Rene Portman 3e stuurman 1982 to 1983
Willem Kramer 3rd engineer 1982 to 1983
Jaap Van Der Harst 5th engineer 1982
Bart Koppe 1e stuurman 1983
Klaas Galama 5th engineer 1983
Luc Van Der Valk 4th engineer 1983 to 1984
Jan Van Der Duin 5th engineer 1983
Elibert Dallinga 2nd engineer 1983
Hak Van Der Sijp 1 3e stuurman 1983
Ton Van Den Broek 4th engineer 1983
Patrick Kok leerlingwerktuigkundige 1984 to 1985
Peter Bastin 5th engineer 1984
Hak Van Der Sijp 1 3e stuurman 1984
Hotze Brouwer assistent scheepswerktuigbouwkundige (swtk) 1984
Jan Smid 2nd engineer 1984
Ruud Romijn 4de werktuigkundige/3de werktuigkundige 1984
Carla Van Geel writer 1984
Glenn Mellonius 3rd engineer 1984
Rients Agema 1e stuurman 1984 to 1985
Ed Barsingerhorn 4th officer 1984 to 1985
Arthur Van Loon apprentice officer 1985
Michiel Van Gelder apprentice engineer 1985 1st trip
Hans Meijer 5th engineer 1985
Jaap Gerretse 4th engineer 1985
Simon Neeleman chief engineer 1985

Anecdotes

Date Visitor Anecdote
04/07/2016 - 12:15 Frans Willemse

De promotiefilm "Voortvarend" is nu ook te bekijken op YouTube
https://youtu.be/YDiCaK8Lfz8

08/27/2011 - 19:41 Frans Willemse

In 1965 is er aan boord van de Onoba een promotiefilm gemaakt die in 1966 uitgebracht is onder de titel "Voortvarend".
Daar komen ook opnames van de "Arca", "Acila" ,en "Atys" in voor.
Belangstellenden kunnen contact opnemen met frans.willemse@hetnet.nl